Про нас Контакти Оформити передплату Передплата

НУЛЬОВА СТАВКА МАЄ ЗІГРАТИ!

Нульова ставка має зіграти!

Нульова ставка на продукти харчування в Україні – ініціатива депутатської групи Політична партія «ЗА МАЙБУТНЄ»

Найближчим часом сусіди України, насамперед, Польща, а також інші Європейського Союзу планують знизити до нуля ставку податку на додану вартість на харчові продукти, добрива, засоби захисту рослин, а також на природний газ. У Польщі відповідні зміни запрацюють вже з 1 лютого.

Чому це важливо для нашої країни?

Насамперед, у Конституції України закріплено прагнення вступу до ЄС і ми не можемо ігнорувати процеси, які відбуваються в країнах Євросоюзу.

Крім того, ринок сільськогосподарської продукції країн ЄС впритул межує з українським, тому українська сільськогосподарська продукція та похідні від неї продукти харчування не зможуть витримати конкуренцію за ціною. Це призведе до обвалу сільськогосподарського ринку в Україні, ринку переробки та втрати позицій українських товаровиробників на внутрішньому та міжнародному ринках.

Імпортна продукція витіснятиме вітчизняну. Депутатська група «Партія «За майбутнє» ініціює розробку проєкту закону про внесення відповідних змін до Податкового кодексу України задля запровадження нульової ставки ПДВ на продукти харчування. Та найважливіше те, що ухвалення відповідного закону поліпшить купівельну спроможність українців і збереже доступ до якісних і доступних продуктів українського виробництва.

«Зменшення ПДВ до нуля для виробників харчів та загалом аграріїв – це боротьба уряду за те, щоб населення отримувало дешевші продукти, вироблені всередині країни, – підкреслює секретар аграрного комітету Верховної Ради Іван Чайківський. – Якщо український фермер чи підприємець виробляє валовий внутрішній продукт для внутрішнього ринку, то йому слід допомогти. І не тому, що він має заробляти. Крім доступних продуктів для українців, така підтримка – це створення нових робочих місць, модернізація виробництва, витіснення імпорту та, зрештою, продовольча безпека нашої країни».